רשימת קריאה – ספרים שעל המדף שלי

אני אוהבת לקרוא ספרים, למרות שלאחרונה לא יוצא לסיים הרבה ספרים (למעט איה פלוטו, ספר הגו'נגל, סינדרלה וכו' 🙂 וכל מי שיש לה ילדים יכולה לנחש למה…)

כאן המקום בו בכל זאת אני אשתף ספרים שסיימתי או שאני קוראת כעת או שאני מתכננת לקרוא ומה חשבתי עליהם בתקווה שיעניינו אותכם.

 "מלכת היופי של ירושלים" – באמצע הספר

תקציר: הספר מספר על משפחת ארמוזה ועל גבריאל אביה של לונה הגיבורה של הספר. העלילה עוקבת אחר המשפחה החל מרשאית המאה ה19 עובר דרך השלטון התורכי ודרך המנדט הבריטי ודרך הקמת המדינה ומסתיים בתחילת שנות ה-70. גבריאלה הבת של לונה והנכדה של גבריאל שומעת מדודה אלגרה ומסבתא רוזה על קורות הנשים לבית ארמוזה ועל כך שהם התחתנו עם גברים שהם כלל לא אהבו לאט לאט נחשפים בפניה סודות ושקרים ועוד מעללים הגילויים המסעירים אותה על משפחת ארמוזה הספניולית . הספר סוחף ולוקח אותנו לאווירה של ריחות וטעמים ולאווירה של זכרונות של ירושלים של פעם.

מה חשבתי על הספר? אומנם לא סיימתי את הספר והגעתי לאמצע אבל מה שקראתי מאוד נהנתי מהאווירה שליוותה את הספר יש משהו קסום בספר הזה שבקלות מושך לקרוא ולצלול לחווית קריאה ששמורה לספרים מהסוג הזה.

"החיים ומה שלבשתי" – לקראת סוף הספר

תקציר: הספר מספר על ליבי גרנות בנאי עורכת מדור האופנה במגזין נחשב לנשים שעובדת נורא קשה וכל הזמן שואפת למעלה ליום בו תהיה עורכת העיתון היא גם אמא לשני ילדים ונשואה באושר ליונתן שעובד בסטאר טפ והיא חיה את חיה באושר שזה אומר לא מתאפרת לא צובעת שיער ולא לובשת בגדי יוקרה בחורה שחיה את החיים עד שיום אחד העורכת הראשית פורשת ליבי סבורה כמובן שהיא תחליף ותתמנה להיות העורכת אבל הפתעה ומי שמתמנה זו יריבתה המרה טלי רביץ נבות ומאותו יום החיים מתהפכים עליה כרעם ביום בהיר טלי עושה הכל על מנת להקשות עליה בעבודה ומפה ליבי מנסה להוכיח לכולם ובעיקר לעצמה איזה טעות שלא בחרו בה.

מה חשבתי על הספר? הספר מאוד קליל מצחיק מין רומן מענג שכיף לקרוא בשקיקה יש בו קסם שברגע שקוראים לא מפסיקים לקרוא. לדעתי זה ספר לנסיעות/ טיסות כי הוא נורא קליל ומי שמחפש ספרים קלילים ולא כבדים זה הספר.

"ללכת בדרכך" – לא התחלתי לקרוא

טוב את הספר קניתי בגלל שקראתי כמה המלצות מאוד טובות על הספר ועל הסופרת שכתבה אותו ג'וג'ו מויס. מרפרוף שעשיתי שזה קצת לקרוא בהתחלה ולפזול קצת לסוף נספר נראה מעניין מאוד וצפוייה לי חווית קריאה מעניינת. העלילה עוקבת אחרי לואיזה שמפוטרת מעבודתה ומחפשת עבודה חדשה כדי לעזור למשפחתה ולא מוצאת את דרכה, ואחרי וויל שעקב תאונת דרכים החיים השתנו עבורו מקצה לקצה הוא נותר נכה ב בארבע הגפיים. לואיזה אשר מחפשת כל עבודה מקבלת עבודה חדשה להיות מטפלת וככה היא מגיעה לוויל ומפה מרפרוף בספר השניים חווים מערכת רגשות שיודעת עליות מורדות כעסים עצב והמון אהבה מבטיחה לכם הנאה מובטחת וקודם תקראו את הספר ואחרי זה תראו את הסרט לדעתי הקריאה יותר שווה מהצפייה בסרט.

"הנערה שהשארת מאחור" – טרם נקרא

קניתי את הספר הזה בגלל שהיה מבצע 50 אחוז הנחה על הספר השני (והספר הראשון שלקחתי היה ללכת בדרכך) קראתי את התקציר נראה לי ספר סביר  אבל שהגעתי הבייתה התחלה שלו נראתה לי משעממת למרות שקראתי ביקורות שכאלה כן אהבו והתמכרו לספר כל אחד וטעמו. הספר עוסק בשתי נשים בהפרשים של מאה שנים שהבעלים שלהם אחד מת באופן פתאומי והבעל השני יצא למלחמה ומה שקושר את הנשים הוא ציור שקשור לאשה הראשונה ומתקשר גם לאשה השניה וקושר בניהם קשר של עקרונות שבהם מאמינות השתיים ודרך הציור נחשף לעקרונות אלה ולדברים שהם מאמינות. רשום על הספר שזה רומן היסטורי וסיפור אהבה סוחף את זה אני לא יודעת עד כמה סוחף זה כל אחת ודעה שלו פה אבל אולי באמת טעיתי והספר יהיה באמת הפתעה ויהיה ספר כובש שיכבוש אותי גם ימים יגידו.