סיפור לפני השינה

אחד הדברים שתמיד דמיינתי לעשות עם הבת שלי זה להקריא לה סיפור לפני השינה כמו שרואים בסרטים או בסדרות טלויזיה פשוט לקחת ספר להתכרבל מתחת למיטה ולהקריא לה.

ניסיתי בפעם הראשונה להנהיג את הנוהל הזה לדעתי בערך בגיל 7-8 חודשים כדי לעזור לה להירדם יותר טוב (ויותר מהר כמובן), כמו שאתן יכולות לדמיין המהלך לא התקבל טוב בצד השני, למעשה זה אולי אפילו גרם להארכת זמן ההירדמות ולכן המנהג נפסק לאלתר באותה מהירות שבא הוא התחיל (בערך שבועיים של נסיון).

לפני כחודש וחצי ניסיתי שוב לייסד לנו מנהג של סיפור לפני השינה, כאשר הילדה הייתה בגיל שנה וחודשיים, כיוון ש א. הילדה אוהבת ספרים במהלך שעות המשחק ביום ב. קנינו וקיבלנו מלא סיפורי ילדים ו ג. אני מאמינה בערך החינוכי של המהלך הזה.

אני יכולה כעת לספר באושר רב לאחר חודש וחצי רצוף (כמעט) שכל לילה אנחנו קוראות סיפור לפני השינה במיטה שלי והיתרון הענק של זה מבחינתי זה שהיא אפילו נרדמת לבד (לפעמים) לאחר הסיפור במיטה שלה.

למרות זאת יש לפעמים דברים בשעת סיפור שיכולים לעצבן וזה שאת נכנסת עם הילדה למיטה עם הספר במטרה לקרוא אותו והיא נכנסת במטרה לקרוע אותו… כן כן מה ששמעתם לפחות 2 ספרים חדשים ניזוקו בקריעת דף מהירה שלה וזה אותי נורא מעציב כיוון שאני משתדלת לשמור על כל הדברים הללו.

רשימת הסיפורים הנוכחית שלנו כוללת את כל מגוון אגדות הילדים שאתם יכולים להעלות על דעתכן החל מספרים מהודרים עם מקבץ גדול של סיפורים בתוכם לספרונים דקיקים של 5-10 ש"ח עבור סיפור בודד.

ספרו לי אתם הורים יקרים האם אם גם קוראים ספר לפני השינה ואם כן אתם ממציאים סיפור או קוראים מספר? או פשוט עייפים ורק שילכו לישון ואנחנו ננוח לנו בספה?

אנא תרשמו בתגובות מאוד מעניין אותי לשמוע אם זה משהו שאתם עושים בתור כיף או בתור זה שיאללה נקרא והעיקר שישנו.

למי שמעוניין חיפשתי עבורכם מאגר באינטרנט של סיפורים לילדים בעברית (הרוב סיפורים מתורגים ולא מוכרים בארץ אבל שווה לגוון) http://sefer-li.net/

מחכה לתגובות שלכם עד הפעם הבאה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>