רשתות חברתיות ומה שהם מחוללות בחיינו

מאז שפרצו הרשתות חברתיות לחיינו כדוגמת פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר, סנאפצט, ועוד כאלה ואחרות חוללו לא מהפכה אלא יותר סערה והפכו את החיים שלנו לכאלו שנשלטים דרך הרשתות החברתיות.

אנחנו פוגשים בהם בבוקר עוד לפני שפקחנו את העין השניה הופה אנחנו בטלפון הנייד והדבר הראשון שעושים מרביתנו (אני רוצה להאמין שיש צד שפוי שקם בצורה נורמלית ושפויה בלי להציץ בנייד) זה מה קרה בפייסבוק אינסטגרם ועוד רשתות בזמן שישנו את שנת היופי שלנו שינה שניקינו את השכל ממידע שחצי רלוונטי וחצי הוא זבל, וכל זה לקראת קליטה חדשה של זבל חדש!

זה ממשיך במהלך היום בעבודה, בבית ספר, בבית, בחוץ, ובכל מקום זה הנייד והרשתות החברתיות הם חצי מאיתנו אומרים שהנייד הוא עוד איבר בגוף שלנו אבל מה עם הרשתות החברתיות אם הם לא היו מי היה מסתכל על הנייד בכלל?
הרי כל הקטע בנייד זה לחפור בווטסאפ איפה אנחנו, לתייג מקום בפייסבוק, ולצלם את המקום באינסטגרם כדי שכולם ידע ואיפה אנחנו ואם אנחנו חיים.

לדעתי הרשתות החברתיות זה עוד איבר בגוף שלנו או אם תרצו לעדן נגיד שזה התמכרות.
עכשיו בואו נדבר על התמכרות הזו היא יכולה להיות חיובית והיא יכולה להיות שלילית.
נתחיל מהדברים החיובים כי יש קצת וזה כן קצת ולא הרבה חיובי בדברים האלה אפשר כמובן להכיר אנשים חדשים שלא ידענו על קיומם והם לא ידעו שאנחנו חיים וזה הודות לקבוצות שונות שקיימים למשל בפייסבוק בין אם זה אמהות בישול אופנה ועד לטיפוח ועיצוב בבית וכו'

אז כן מכירים אנשים וזה נחמד כי למשל אנשים שאין להם חברה מה עושים? נזכרים שיש להם את האיבר הנקרא נייד והופה קופצים לפייסבוק מתחברים לאחת הקבוצות רושמים בא לי להכיר מישהו ותתפלאו יהיו הרבה שיגיבו ויחפשו בדיוק כמוכם חברה או חבר הרשת החברתית ממלאה תפקיד חברתי שזה נהדר ונפלא והרבה אנשים מבלים שם את זמנם ואת השיעמום בשיטוט ברשתות החברתיות.

מנגד יש היבט שלילי, נו כמו לכל דבר יש צד חיובי ויש צד שלילי, נוכחתי לקרוא ונחשפתי לא פעם לתגובות או פוסטים לרוב זה בפייסבוק אבל לא רק שם שאנשים רושמים מה בא להם ולא עושים חשבון או דופקים חשבון ופשוט רושמים דברים שאני בטוחה במציאות לא היו רושמים או מבטאים מול אנשים פנים מול פנים וזה נורא ומזעזע לקרוא את זה אבל היי למישהו אכפת? לא! כי למרות העובדה שרשתות חברתיות הם אמורות להיות חברתיות (התיאור די מסגיר את זה) יש שם תחושת ניכור ואנונימיות מאחורי המקלדת שלפעמים מפשיטה את האנשים מצלם אנוש בסיסי והופכת אותם לפרא אדם.

כל אחד עושה מה שבא לו בלי לחשוב על השלכות ותוצאות ואז לפעמים שומעים על אנשים שהתאבדו בגלל שיימינג או תופעות אחרות חמורות, לפעמים אני חושבת איך היד קלה על המקלדת כי פשוט לא רואים את האדם שעומד מולך, אני חושבת שראיתי את זה באיזהשהוא מקום בעבר שעשו ניסוי על כמה הרבה יותר קל לפגוע או ללכלך על אנשים דרך מחשב או בצורה מרוחקת מאשר מולם בפנים וזה אמור להיות ברור לכולם, פשוט תחשבו תמיד שיש מישהו בצד השני, כדי שהעולם שאנחנו משאירים פה לעתיד לא יהיה עולם רע אכזר ומנוקר שאיבד את הצלם שבו.

 

עד הפעם הבאה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>