אופנה לפני הריון ואחרי הריון

אם לפני הריון כולנו (או לפחות חלקנו הגדול…) היינו מתפנפנות ומתארגנות וחושבות איזה לק שישאר הרבה על הציפרוניים ויבריק ויהיה נוצץ שאני אוהב אותו וימשוך כמובן מבטים או בין אם לקנות קרם גוף נחשק שיש לו את הריח הכי מעלף שקיים עלי אדמות ושישאר עליי כמה שעות טובות (הרי הוא קרם נחשק כזה שיעלה מלא כסף או לקנות קרם כזה עלוב ושישאר חמש דקות ואז לצאת כל רגע לשירותים כדי למרוח מי יעשה את זה?!..) או אם זה בהדבר בגדים כן בגדים אם בעבר וואו היינו מביטות וחושקות באיזה בגד: חולצה מעלפת, או שימלה הורסת כזאת שמושכת מבטים ברחוב או מכנסיים מגניבות ורצוי שישבו טוב ויבליטו היטב את הגוף כי אנחנו רוצים להראות יפות, חתיכות ובעיקר הורסות כי הרי אין כמו מחמאה טובה שנעימה לאוזן ומנפחת את האגו שוואלה אני יודעת להתלבש ואני יודעת לעשות את עבודה וטופחת לעצמי על השכם.

 

בום!!! כל זה ישתנה אחרי הריון! אחרי 9 חודשים גדושים ומלאים שבסופו של דבר יש בידיים יצירת פאר פלא הבריאה וכו' כל הדבר הזה שנקרא אופנה מקבל תפנית אחרת. עכשיו, העניין זה לא הסטיגמה על האימא שיולדת ויושבת בבית עם המכנסי טרנינג והטי-שירט העלוב שמסריח מפליטות של: חלב אם, ממטרנה, סימילאק (או כל סוג מאכל אחר) העניין זה בכל הצורת הסתכלות על הדבר הזה שנקרא אופנה.
אם בעברנו הרחוק (מזה רחוק לפני 9 חודשים) היינו מתלהבות מגופייה/חולצה היום אנחנו נסתכל בצורה אחרת לא כל מה שמתאים לפני הריון מתאים אחרי וזה ממש לא קשור לצורה החיצונית של הגוף (כולנו סליחה חלקנו הגדול חוזרות למשקל שהיה לפני די מהר או שמשמינות עוד 10 קילו רחמנא ליצלן) אלא לצורה איך אנחנו רואות את עצמינו בתור אמא ואיך אנחנו מכבדות את עצמינו כי הרי היי אנחנו בסטטוס אחר "אמא" לכן למשל דברים חשופים יש כאלה שלא ילבשו ויש כאלה שכן יעיזו כי יגידו זה שאני אמא לא אומר שאסור לי ללבוש את זה וכן הם צודקות ונכון שכל אחת מתלבשת איך שהיא אוהבת אבל אני חושבת שחינוך טוב מתחיל אפילו מבגדים למשל בגד נועז מידי או ללכת עם מכנס עם קרע בברך אישה שמכבדת את עצמה לא תלך בצורה חשופה כי הבגדים הרי מעבירים מסר ואני חושבת שאחרי הריון ועכשיו שאת אמא את צריכה לכבד את עצמך ואת הילד שלך מבחינת לבוש ולא ללבוש דברים חשופים או נועזים או פרחיים למדי.

 

מה שאני מנסה לומר זה שאחרי שאת אמא סט השיקולים של מה שאת יכולה/צריכה/מעוניינת ללבוש משתנה באופן די דרסטי וזה לא בהכרח משהו שחשבת עליו או סיפרו לך לפני ההריון, אבל אם נחזור קצת אחורה אז למי שיושבת בבית וחושבת שאחרי הלידה זה הכל רק טרנינגים רחבים, פיג'מות סבתא וכו' אז לדעתי יש מספיק דרכים להתלבש בהתאם לסטטוס החדש ועדיין להרגיש יפה ונחשקת ועדיין להיות מעורה במתרחש בעולם האופנה ואיזה טרנדים קיימים במגזינים כמו "את" או "לאישה" ולקנות ולבחור רק מה שבאמת מתאים.

 

אשמח לשמוע ממכן בתגובות אם וכיצד אצלכן השתנה סגנון הלבוש לאחר הלידה ועל מה אתן ממליצות בתחום.

עד הפעם הבאה….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>