שיתוף תמונות ילדים

בעידן של היום יש הרבה אמהות שנוהגות כדרך קבע לשתף באינטרנט את התמונות של הילדים שלהם, בין אם זה למשפחה וחברים או לעלות לקבוצות ספציפיות או אפילו לכל מיני סוכנות פירסום בפייסבוק ואינסטגרם שמבטיחות קמפיינים או לצרכי קבלת מתנות וכו'.

מצד אחד אני מבינה את הרצון של האמהות לשתף תמונות בין משפחה וחברים באינטרנט אני מבינה שהם מתגאות בילד/ילדה שלהם ורוצות שכל העולם יראה כמה הוא יפה ומוצלח, הרי איזה אימא לא חושבת שהילד שלה הוא הכי בעולם, אבל ישנם תופעות שאני חושבת שפשוט לא צריכות, חלק מהתופעות האלו זה אותם עמודי/קבוצות פרסום שמבטיחות קמפיינים ודוגמנות ואני רואה הרבה הורים שמעלים לשם תמונות של ילדיהן למטרות שונות, הגענו לכך שאותם "סוכנויות" אפילו לא צריכות לשקר לכם ולעשות לכם מניפולציה בפנים הם עושות הכל דרך הפייסבוק.

תופעה נוספת שתפסה קצת כותרות השבוע היא בעולם הסלבס, ששם הפרופורציות הם לגמרי אחרות, נטלי דדון שפתחה חשבון אינסטגרם לתינוק בן השבוע שלה! או השמועות על כך שבר רפאלי מעוניינת למכור את התמונות הראשונות של ילדתה (אין לי מושג אם זאת האמת אבל אלו השמועות שרצו בתוכניות חדשות הבידור למיניהם) וכל זה לי נשמע תמוה, תינוק הוא תינוק הוא לא מטרה להרוויח כסף והוא גם לא נולד ישירות לתעשיית הדוגמנות שהוא צריך חשבון אינסטגרם עם עוקבים ולעשות פוזות בשביל לייקים.

החשיפה היום שונה מהחשיפה של פעם היום מצלמים ותוך שניות כל אחד יכול לראות את התמונה ואותה תמונה יכולה להגיע גם למקומות לא טובים למקום שינצלו אותה לדברים לא טובים ותמונה שהועלתה לאינטרנט כמעט בלתי אפשרי להסיר אותה, היא נשארת שם לנצח.

מן הסתם בתור ההורים ההחלטה מה לעשות ואיך ומתי עם התמונות ושיתופם היא שלנו ולא של ילדינו אבל אם הילדים מעט בוגרים בגילאי בית ספר אולי זה מביך אותם התמונות שאנו מעלים ומשתפים?
אולי התמונות ישמשו לשיימינג בהמשך שהרי ילדים בגיל כזה כבר נחשפים לאינטרנט ויודעים במה מדובר, רק תחשבו גם על טובת הילדים מעבר לצורך שלנו להתגאות בהם ולהשוויץ בהם לכל העולם ואישתו.

היום הכל פתוח ופרוץ ולדעתי את הדבר הכי טהור בעולם פלא הבריאה נכון יהיה לשמור לעצמינו ולא לחשוף אותם עד שיהיו בוגרים יותר, וכן גם בתור נערים או נערות אנחנו צריכים להגביל את רמת החשיפה שלהם, לא ממזמן ראיתי כתבה על כך שבנות נוער (בנות בגיל 12-15) מצטלמות ומעלות תמונות עם בגדי ים או בגדים קצרים ומלא איפור בשלל פוזות שבשבילי בתור אמא לילדה קטנה זה זיעזע אותי ונתן לי מקום של ערעור לאיזה עולם אנחנו הולכים? לעולם שחי את אינטרנט ואת הרשתות החברתיות לעולם שהפרטיות נעלמת והטשטוש בין המציאות לעולם האינטרנט לא קיים? שהאינטרנט עולה על המציאות ועל הפרטיות ויחד איתו בא הרצון לעשות כסף כן אנחנו חיים בעולם חומרני וחמדן יותר אחרת היינו שומרים קצת אבל קצת את הפרטיות שלנו ואת הפרטיות של הילדים שלנו לעצמנו.

בתקווה לעולם יותר טוב.

עד הפעם הבאה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>